Student Leaders

The South student leadership groups for 2017 are listed below. Congratulations to students whose applications for these leadership positions have been successful. The staff member associated with each group is also listed.

Our Head Students and House Leaders are also listed.
Performing Arts Team
  • Miss Revell
  • Zoe Howman
  • Madeleine Ogg
  • Daniel Gregg
  • Clara Dujakovic
  • Hermione Smith
  • Jessie Mcfarlane
  • Meg Wood
  • Amy Hay
Health and Environment Team
  • Mrs Calder
  • Nadia Jayet
  • Rachel Borden
  • Tashi Beveridge
  • Frances Warren-Cheung
  • Finn Graham
  • Abagail Patrick
  • Madeleine Devos
  • Mya Whiting
  • Charlotte Strahl
  • Jack Bonner
  • Lottie Ward
  • Bonnie Sparks
Physical Activity Leaders (PALs) 
  • Mr Laing
  • Luka Fields
  • Max Craw
  • Jackson Borella
  • Scott Linton
  • Harry Read
  • Sophie Hammond-Parrish
  • Sam Le Lievre
  • Jake Sew Atjon
  • Jesse Beeforth
  • Sam Evans
  • Ben Hay
  • Elliot Barron
Visual Arts Team
  • Ms Wallace-Bell
  • Yuki Saito
  • Sienna Garrick
  • Kate Suckling
  • Sam Prasad
  • Negin Ketabati
  • Jessie Anderson
  • Poppy Heyward
  • Riley Langdon-Lane
Cultural Team
  • Miss Grant
  • Stella McCabe
  • Noorin Ikhtiari
  • Evie Jones
  • Grace Webber
  • Hamish Sherratt
  • Kacper Dybkha
  • Isabella Thom
  • Leah Hills
  • Summaeve Silivetelo
  • Jack MacDonald
  • Archie MacDonald
  • Bryleigh Ritchie
Social Awareness Team
  • Mrs Lipscombe
  • Amy Butler
  • Elizabeth Collecutt
  • Jorja Loose
  • Bethany Crossan
  • Hayley Gibson
  • Sunny Radzyner
  • Julana Matthews
  • Brooke Jenner
Head Students
  • Emily Cropp (Head Girl)
  • Toby Hull (Head Boy)
  • Keira Hill (Deputy Head Girl)
  • Ngaire North (Deputy Head Girl)
  • Noah Smith (Deputy Head Boy)
  • Mal Wickham (Deputy Head Boy)
House Leaders
  • Hillary: Rylee Munro / Bobbie Hira
  • Ngata: Annabel Morison / Daniel Ardouin
  • Rutherford: Kevin Thiele / Maeva Gerbeaux
  • Sheppard: Seb Linscott / Billie Pine